Noční oznámení o podezřelém pohybu mužů kolem zaparkovaných aut na Flošně přivedlo hlídku městské policie k nálezu odcizených autodílů. Klíčovou roli při odhalení sehrály stopy ve sněhu, případ si převzala státní policie.
V sobotu ve dvě hodiny ráno přijal operační důstojník Městské policie v Hradci Králové oznámení o podezřelém pohybu mužů kolem zaparkovaných vozidel u Flošny. Oznamovatel uvedl, že se muži pohybují mezi auty způsobem, který vzbuzuje obavy.
Po příjezdu na místo strážníkům volající podezřelé osoby označil. Muži stáli opodál u nastartovaného vozidla a tvrdili, že s případným poškozením aut nemají nic společného a pouze čekají na kamaráda. Na výzvu strážníků otevřeli zavazadlový prostor svého vozidla.
V kufru se nacházely různé součástky z vozidel, mimo jiné autobaterie, boční zrcátko, vysunovací kryt kufru a registrační značka Slovenské republiky, dále také nářadí. Při následné kontrole okolí si strážníci všimli stop ve sněhu, které vedly ke třem zaparkovaným vozidlům. Ta měla ometená okna na straně řidiče.
Jedno z vozidel bylo otevřené a na sněhové pokrývce bylo patrné, že došlo k manipulaci s kapotou. Další stopy ve sněhu dovedly strážníky k vozidlu, u kterého chyběla registrační značka. Ta se shodovala se značkou nalezenou v zavazadlovém prostoru kontrolovaných mladíků.
Vzhledem ke zjištěným skutečnostem strážníci na místo přivolali Policii České republiky, která si celou událost převzala k dalšímu šetření.
Zdroj: Městská policie Hradec Králové


















