Stovky lidí v Plzni protestovaly proti povinnému očkování a vládním opatřením

17.1.2022
Andrea Jančová

V Plzni se včera odpoledne protestovalo. Sešli se tady odpůrci vládních opatření proti šíření covidu-19 a také povinného očkování vybraných profesí a starších lidí. Podle odhadů se na plzeňském náměstí Republiky sešlo několik stovek lidí. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES. Ta organizuje protesty po celé zemi.

Celá akce začala ve 14 hodin a proběhla v klidu. Protestující zaplnili asi polovinu plochy náměstí. Jak Našemu regionu potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková – na shromáždění odpůrců koronavirových omezení a protestní pochod dohlíželi strážníci i státní policie. „K dispozici máme dostatečný počet sil a prostředku k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti silničního provozu, či eliminaci rizik spojených s vyšší koncentraci osob. Na místě jsou i členové antikonfliktního týmu. Do této chvíle jsme nezaznamenali žádné excesy či agresivní jednání v souvislosti se shromážděním,“ uvedla po 16. hodině mluvčí.

Podle našich informací se mezi účastníky protestů objevili hasiči, lékaři, zdravotní sestry, studenti nebo učitelé. Další akce se mají tento týden konat v dalších městech na západě Čech – v Klatovech, Ostrově nebo Chebu.

Zdroj :vzNepřehlédněte