• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Strašně těžké utkání, ulevil si Bílek po výhře nad Votroky

  15.8.2022
  Andrea Jančová

  Pořádně těžký zápas prožili fotbalisté Viktorie Plzeň v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové. Vyrovnané utkání rozsekl gólem na 2:1 až v 84. minutě Václav Pilař. 

  „Bylo to strašně těžké utkání. V první půli jsme hráli slušně, dali jsme i branku, ale trošku nás rozhodil vyrovnávající gól na sklonku poločasu. Pak jsme si dlouho nemohli vypracovat nějakou kloudnou šanci a až ke konci jsme si vytvořili soustavnější tlak a vstřelili z toho gól,“ uvedl trenér Michal Bílek, kterého mrzelo, že jeho svěřenci vyslali spoustu střel mimo tři tyče. „Upozorňoval jsem na to hráče už o pauze, protože jsme poměrně dost zakončovali, ale netrefovali jsme bránu, takže tohle musíme jednoznačně zlepšit,“ řekl Bílek k tomu, v čem vidí posun do dalších zápasů.

  Západočeši už potřetí v sezoně hráli v jiné formaci, proti votrokům se vytasili se systémem 3-5-2. „Věděli jsme, že Hradec má nahoře velmi pohyblivé hráče, proto jsme hráli na tři stopery. Pro kluky to nebylo jednoduché, protože spolu nikdy nehráli, ale myslím si, že to zvládli poměrně dobře,“ objasnil Michal Bílek, který také chválil střídající hráče (Pilař, Bassey, Jirka, Kopic, Čermák) ‚‚Šli tam proto, aby hru oživili. To se jim povedlo. Někteří nastoupili poprvé. Nebylo to pro ně jednoduché, ale zvládli to,“ dodal.

  První branku duelu vstřelil těsně před odchodem do kabin Tomáš Chorý. „Díval jsem se před sebe, jestli tam je nějaký hráč. Snažil jsem se jen si najít míč, položit se do toho, a hlavně jsem chtěl trefit bránu a nemířit, jak mi říká táta. Jsem strašně rád, že jsem mohl týmu pomoct ke třem bodů,“ doplnil vytáhlý útočník. Podle něj je aktuálně velká výhoda, jak širokým kádrem nyní Viktoria disponuje, a díky tomu může být konkurenceschopná na všech frontách. „Zatím se nám daří a šlapeme. Máme dost kvalitních hráčů na to, abychom složili základní jedenáctku na ligu i Evropu. Pevně věřím, že jsme na obě soutěže dobře připraveni,“ popsal kanonýr.

  Zdroj :vz, FC Viktoria Plzeň  Nepřehlédněte