Středočechy trápily silné bouřky hlavně večer

21.5.2022
Táňa Pikartová

Odpoledne z pátku na sobotu se přes území Středočeského kraje přehnaly silné bouřky spojené se silnými poryvy větru. Přes naše území začaly přecházet před jednadvacátou hodinou, kdy enormně vzrostl počet událostí.

Středočeští hasiči vyjížděli hlavně k popadaným stromům přes pozemní komunikace nebo k narušeným a poškozeným střešním krytinám, ale výjimkou nebyly ani dopravní nehody. Například u obce Dlouhopolsko na Nymbursku osobní automobil narazil do stromu padlého na pozemní komunikaci.

Nejzasaženějším okresem bylo Benešovsko téměř s osmdesáti výjezdy hasičů, dále Praha-východ, kde museli vyjet téměř šedesátkrát a Praha-západ zaznamenala skoro padesát událostí.

„V Lužné na Rakovnicku udeřil blesk do domu, který po jeho zásahu začal hořet. Zasahovaly jednotky z Kladna, Slaného, Rakovníka, Hvozdu, Chrášťan, Krupé, Lubné, Lužné, Nového Strašecí, Rynholece, Řevničova a Třtice. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, protože šlo o dílnu, uvnitř které byly vozidla a tlakové lahve,“popisuje Jan Sýkora z HZS Středočeského kraje. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun, příčinou požáru je úder blesku.

Výstraha na silné bouřky sice po šesté hodině ranní pozbyla platnost, ovšem i nadále hasiči ve Středočeském kraji vyjíždějí k popadaným stromům přes pozemní komunikace.Nepřehlédněte