Středočeské nemocnice mají několik pacientů s covid-19

15.4.2020
Martin Solar

V kolínské nemocnici jsou čtyři pacienti s covid-19, mají bezpříznakový nebo mírný průběh onemocnění. V příbramské nemocnici teď není žádný pacient s touto diagnózou, stejně tak v mladoboleslavské a benešovské nemocnici. V kladenské nemocnici je jeden pacient s prokázanou nákazou. „Dalších sedm pacientů čeká na oddělení na výsledek testů,“ uvedla Frintová.

Benešovská nemocnice měla v úterý tři zaměstnance v karanténě, kladenská čtyři, mladoboleslavská pět, kolínská a příbramská po šesti zaměstnancích. Kvůli nedostatku personálu v nich provoz není omezen, ale například v Benešově či v Kladně je důvodem omezení i nutnost mít vyhrazena lůžka pro případnou léčbu onemocnění covid-19.

9 lidí mladších 49 let podlehlo koronaviru. V Praze zemřel čtyřicátník

Nemocnice omezily plánované zákroky na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví v polovině března, v úterý ministerstvo rozhodlo, že nemocnice mohou začít postupně obnovovat i běžnou péči o pacienty. Příbramská nemocnice je připravena spustit operační program během dnů, v mladoboleslavské nemocnici už začala jednání se zástupci praktických lékařů, vytipovány budou zákroky a ošetření, které by mohly být obnoveny.

Ve všech krajských oblastních nemocnicích je zásobování ochrannými pomůckami dostatečné, v benešovské nemocnici by přivítali více respirátorů nejvyšší třídy FFP3 a overalů.

Slánská nemocnice, jejímž zřizovatelem je město, v pondělí 20. dubna obnoví provoz odborných ambulancí a ambulantních rentgenových, ultrazvukových a CT vyšetření. „Každý příchozí musí projít společným vstupem v budově B, kde mu bude změřena teplota a podstoupí krátký pohovor ohledně rizikovosti stran možné infekce koronavirem covid-19,“ informovala nemocnice na webu.

čtkNepřehlédněte