Středočeští zastupitelé v pondělí schválili uvolnění tří milionů korun pro oblasti zasažené zemětřesením v Turecku a Sýrii. Pomoc kraj lidem v postižených regionech poskytne prostřednictvím organizace Člověk v tísni, uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN). Otřesy v Turecku a v Sýrii si vyžádaly přes 50 000 mrtvých.
„Podpora ze strany Člověka v tísni a jiných organizací je opravdu nesmírně důležitá, protože v Sýrii pomoc státu téměř vůbec neexistuje,“ uvedla Pecková. V Turecku je podle ní situace jiná, ale také není dobrá. Zastupitelé v pondělí zároveň uctili oběti zemětřesení minutou ticha.
Jih Turecka a severní část Sýrie postihly 6. února dva zničující otřesy o síle 7,7 a 7,6 stupně. Podle posledních údajů v Turecku kvůli zemětřesení ze začátku měsíce zemřelo 44 370 lidí. V Sýrii odhady mluví o 6000 mrtvých.
Zdroj: ČTK


















