Středočeský kraj zřídil mobilní očkovací týmy

3.12.2021
Redakce

Středočeský kraj zřídí tři nové mobilní očkovací týmy. Celkově jich tak bude jezdit po regionu sedm. Jeden by se měl například zaměřit na logistické areály v prstenci kolem Prahy, řekl dnes novinářům krajský radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

„To jsou týmy, které jsou primárně určeny pro očkování v obcích a ve firmách. Řada očkovacích míst má ale ještě své malé mobilní týmy, které vyjíždějí do sociálních zařízení v okolí. Těch je zhruba čtyři až pět, mění se to podle situace,“ uvedl Pavlík.

Hejtmanství zřídilo mobilní týmy počátkem září. Přiměl ho k tomu nárůst počtu nakažených koronavirem. Dosavadní týmy mají region rozdělený na čtvrtiny, každý má na starosti konkrétní okresy. Služeb mobilních týmů lze využít za podmínky, že se na daném místě najde dostatečný počet zájemců o očkování. Kontakty na ně mají starostové.

Dosud zdravotníci v regionu podali více než 1,4 milionu dávek očkování, Středočeši ale jezdí na očkování i do Prahy. „Zájem o očkování nám začal znovu vzrůstat, v maximálním množství se podávají třetí dávky,“ řekl Pavlík.

Hejtmanka Petra Pecková (STAN) uvedla, že kraje odmítají, aby se ve velkokapacitních centrech očkovaly děti nad pět let. „Myslím, že malé děti patří do rukou pediatrů, které je znají od narození,“ dodala.

zdroj: jv/ctkNepřehlédněte