Strom splněných přání může rozzářit očí dětí z dětského domova v Unhošti

4.12.2022
Renata Říhová

Stalo se už milou tradicí, že v období adventu zákazníci Obchodního centra Šestka začínají obdarovávat děti z Dětského domova v nedaleké Unhošti. Jak to probíhá? Hostesky, které jsou přítomny v nákupní pasáži, disponují seznamem dětských přání. Stačí nějaké vybrat, dárek zakoupit a donést zpět. Dobročinná akce probíhá každý den kromě pondělí až do 18. prosince.

Projekt, který se snaží potěšit děti z Dětského domova v Unhošti a věnovat jim vánoční dárky od štědrých zákazníků Obchodního centra Šestka, poprvé proběhl v roce 2016. Velká ochota a nadšení obdarovávat děti překvapivě rok od roku stoupá. „Navzdory pandemii v uplynulých letech zájem zákazníků koupit vánoční dárek dětem z dětského domova trvá. Vloni se dokonce věnovalo nejvíce dárků od začátku akce,“ upřesnila marketingová manažerka OC Šestka Lenka Šátková. „Každoročně jsou splněna přání všech dětí, a to i v případě, že si některé z nich napíšou o dva dárky. A pokud jsou přání dětí vyčerpány, navyšujeme je o takzvané společné dárky pro celý dětský domov, jako jsou sportovní věci, společenské hry a podobně,“ dodala Lenka Šátková

Máte-li možnost a toužíte rozzářit dětské oči radostí z vysněného dárku, zastavte se v období od 26. listopadu do 18. prosince v Obchodním centru Šestka. Hostesky, u nichž najdete dětská přání, jsou návštěvníkům obchodního centra k dispozici vždy v úterý a středy od 12 do 19 hodin, ve čtvrtky a pátky od 12 do20 hodin a o víkendech od 10 do 20 hodin. Vyberte si přání, kupte dárek a přineste ho hostesce, která jej zabalí a uloží do boxu. Před Vánoci se všechny dárky dovezou pod stromeček do Dětského domova v Unhošti, kde v současné době žije 46 dětí. Nejmladší holčičce jsou 4 roky, nejstaršímu chlapci 20 let a studuje vysokou školu.

„Děti, které u nás vyrůstají, mají následující věkové zastoupení: třetina je na prvním stupni, třetina na druhém a třetina na střední škole. K tomu ještě máme jednoho vysokoškoláka. Menší děti si většinou přejí hračky, častěji se už ale objevují i požadavky na mobilní telefony či elektroniku. Větší děti mají v oblibě dárkové poukázky, protože jim to dává jakousi svobodu a pocit‚ dospěláctví‘, protože si mohou samy vybrat a nakoupit,“ popsal ředitel Dětského domova v Unhošti Jiří Beránek. „Nicméně se přání dětí snažíme korigovat a dětem vysvětlujeme, že peníze nikdo netiskne a neskromná přání splněna nebudou. Myslím, že se nám to docela daří,“ dodal.

Zdroj: TZ OC Šestka


Témata:

Nepřehlédněte