Studenti na Brněnsku si mohou najít brigádu přes aplikaci

21.6.2022
Jan Štoll

Jihomoravští studenti si mohou najít přivýdělek v podobě brigády či práce, případně praxi přes aplikaci. Ta vznikla kvůli propojení 500 firem působících v kraji s 50 tisíci studenty.

Středoškoláci si v aplikaci Start iD zřídí účet a vyplní své úspěchy ve vzdělávání i mimoškolních aktivitách. S profilem se pak mohou hlásit na brigády. Firmy si díky tomu mohou vybrat brigádníky nebo zaměstnance. „Studenti hledají brigády, praxe, exkurze, pokud možno ve svém oboru. Firmy hledají vhodné zaměstnance a HR manažeři nám říkají, že nejlepší zaměstnanci jsou ti, kteří s jejich firmou mají už nějaký kontakt z minulosti, například z praxe,“ popsal ředitel Jihomoravského centra mezinárodní mobility Miloš Šifalda.

Podle něj školy dělají, co mohou, ale často je vše o osobních kontaktech a kapacita ředitelů škol je omezená. „A protože máme rok 2022 a potřebujeme jednoduše propojit 500 firem, jež působí v Jihomoravském kraji, s asi 50 tisíci studenty, kteří tu studují, vyvinuli jsme na to webovou aplikaci, která to umožní,“ řekl Šifalda.

Aplikace je spuštěná pro studenty, kteří si mohou vyplňovat své profily. V dalším kroku dostanou přístup zástupci zaměstnavatelů, kteří mohou zveřejňovat nabídky exkurzí, brigád a praxí.

Sto/ČTKNepřehlédněte