Sucho a vítr zaměstnaly ve čtvrtek hasiče na Vysočině

13.5.2022
Redakce

Hasiči museli na Vysočině kvůli suchému a větrnému počasí ve čtvrtek hasit 24 požárů v přírodě. Podle mluvčí hasičů Petry Musilové hořelo hlavně kvůli nedbalosti při pálení klestí. S ohledem na vysoký počet zasahujících jednotek byl na několika místech vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Celkovou škodu hasiči odhadli na 315 tisíc korun. Většina požárů se obešla bez škody.

Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě na Vysočině neplatí, hasiči přesto nabádají k obezřetnosti. Vítr dokáže oheň rozfoukat i po mnoha dnech, řekla Musilová.

„Třetí stupeň požárního poplachu byl včera vyhlášen u požárů lesních porostů v katastru obce Rohozná na Jihlavsku a katastru obce Zňátky na Třebíčsku,“ uvedla Musilová. Výše škody požáru na devíti hektarech u Rohozné, kde zasahovalo devět jednotek hasičů, ještě nebyla vyčíslena. U Zňátek, kde zasahovalo 11 hasičských jednotek, je škoda 100 tisíc korun. Hašení trvalo pět hodin.

Vedle požárů v přírodě vyjížděli hasiči ve čtvrtek k ohni také do Dolní Lhotky na Žďársku, byl ohlášen jako požár teletníku. Na místě hasiči zjistili, že kvůli nedbalosti při broušení hoří balíky slámy, škodu odhadli na 100 tisíc korun, hodnotu uchráněného majetku na půl milionu korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte