Svoboda slova a internet – tenká hranice mezi názorem a projevem nenávisti

22.5.2019
Andrea Cerqueirová

Podle slov Andrey Šilhanové (ODS) by děti, když dostanou mobil s internetem, měly být informovány, jaká úskalí na ně kde číhají. Novinářka Monika Hoření (KSČM) uvedla, že je těžké, ale nutné, najít poměr, kdy je třeba zasáhnout a kdy už by zásah byl cenzurou. Je podle ní třeba nechat prostor jiným názorům, než jaké má mediální mainstream, ale jasně se postavit kyberšikaně.

Jak bezpečné jsou sociální sítě? Netušili byste, jak silně ovlivňují vaše rozhodování

Příspěvky s projevy nenávisti

Poslanec Jiří Kobza (SPD) řekl, že mu vadí blokování a mazání některých názorů na sociálních sítích. Podle slov Štěpána Klimeše (Zelení) se v případě takového mazání nejedná o názorovou cenzuru, protože to jsou příspěvky s projevy nenávisti. Zároveň podotkl, že některé psané texty se tváří jako seriózní informace, ale jsou to lži.

Sociální sítě: dobrý sluha, ale špatný pán

Zneužití internetu k perzekuci

Michaela Krausová (Piráti) upozornila na to, že někdy dochází na základě zneužití internetu k perzekuci. Jako příklad zmínila Ujgury v čínských gulazích. Mimochodem – ve čtvrtek 30. května od 18 hodin se v prostoru Sněmovní 7 uskuteční seminář na téma „Ujguři: Čínské koncentrační tábory v mlčícím světě“, který se bude zabývat mimo jiné i zneužitím moderní technologie k perzekucím.Nepřehlédněte