Syn požádal maminku o vyprání oblečení, následně ji chtěl okrást

14.1.2022
Roman Kořinek

Policisté z obvodního oddělení Aš mu sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení. K incidentu došlo v Aši v tomto týdnu, kdy syn po dvacáté hodině večerní požádal svoji matku o vyprání oblečení.

„Ta samozřejmě svolila a pustila syna do svého bytu. Syn ale po příchodu do bytu začal po matce požadovat finanční hotovost. S tím už ale žena nesouhlasila a požádala syna, aby z bytu odešel. Ten na tuto výzvu nereagoval a chtěl se dostat do uzamčeného pokoje, jelikož věděl, že tam má jeho matka uschované cennosti,“ popisuje incident policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Matka mu ale nechtěla dát klíče a tak syn naznačil, že dveře do uzamčeného pokoje vykopne. To se samozřejmě ženě nelíbilo a dál požadovala odchod svého syna z bytu. Když výzvy neuposlechl, rozhodla se proti němu použít pepřový sprej.

„Podezřelý muž jí ale pepřový sprej z ruky vytrhnout a následně ho použil proti ní. Na agresivní jednání čtyřiatřicetiletého muže žena zareagovala útěkem z vlastního bytu. Muž se následně v bytě uzamkl a několik minut v bytě zůstat i přesto, že k tomu neměl svolení. Po chvíli byt opustil, ovšem ne dveřmi, ale oknem,“ dodal policejní mluvčí s tím, že devětapadesátiletá žena se do bytu dostala přivezenými náhradními klíči.

Policisté z obvodního oddělení Aš se s místními strážníky případem začali okamžitě zabývat a krátce před dvaadvacátou hodinou večerní muže o pár ulic dále zadrželi.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte