Tábor chce likvidovat odpad v zařízení Zevo v Plané nad Lužnicí

22.5.2022
Jiří Bydžovský

Tábor hodlá likvidovat komunální odpad v nedaleké Plané nad Lužnicí, kde firma C-Energy plánuje výstavbu zařízení pro energetické využití odpadu,,takzvané Zevo. Tábor kvůli tomu chce podepsat se společností memorandum. Zevo v Plané nad Lužnicí by mělo fungovat od roku 2026.

„Vyjadřuje to náš zájem o konkrétní řešení nakládání s odpady se společnost C-Energy,“ uvedl táborský místostarosta Martin Mareda /Piráti/. Tábor ročně vyprodukuje zhruba 9000 tun odpadu. Momentálně končí většinou na skládkách.

Klecanda uvedl, že C-Energy připravuje také zařízení, které ještě komunální odpad připraví pro jednoduší spálení. „Vyseparuje z něj nespalitelné složky, které nemá cenu do zařízení  dávat a putují pak přímo na skládku. Máme spočítáno, že se nám bude vyplácet vozit odpad do Plané nad Lužnicí. Takže důvody pro Zevo jsou ekonomické a také ekologické,“ uvedl Klecanda.

C-Energy odhaduje, že náklady na vybudování zařízení pro energetické využití odpadu budou 800 až 900 milionů Kč. Roční kapacita zpracování odpadu by měla být až 50.000 tun.

Zdroj:čtk


Témata:

Nepřehlédněte