Táborová olympiáda byla slavnostně zahájena

25.7.2022
Vítězslav Hospes

 

Přesně 104 (!) dětí z Kutné Hory a okolí tráví již týden část prázdnin v rekreačním středisku Želivka na Vysočině. Sportovní tábor má již velmi dlouhou tradici (jeho historie se začala psát v roce 1978 !!!), získal si pro svou úroveň i obvyklou náplň značnou oblibu – není žádnou výjimkou, že se ho děti zúčastňují opakovaně, často i sourozenci, dokud jim to věková hranice dovoluje.

O víkendu se přehoupl do své druhé poloviny. A právě tato druhá, převážně sportovním zápolením „nabitá“ část, byla odstartována v sobotu 23. července 2022 slavnostním zahájením táborových olympijských her.

Naší táborovou olympiádu se snažíme organizovat přesně podle vzoru novodobých olympijských her. Děti rozdělíme do států a následně již vše probíhá téměř jako na skutečných hrách. Opustíme na okamžik areál tábora, ten se přemění na olympijskou vesnici a do ní začínají postupně přijíždět jednotlivé sportovní výpravy. Následující den proběhne slavnostní zahájení olympijských her s nástupem států, vztyčením vlajky a zapálením ohně a pak už se rozběhne šestidenní sportovní program s mnoha specifickými i klasickými soutěžemi, vrcholící slavnostním zakončením her a vyhlášením konečných výsledků,“ přibližuje hlavní vedoucí Tomáš Kaprálek stěžejní část táborového programu (za podklady mu velice děkuji).

Zahájení olympiády je okamžik vskutku slavnostní…

Letošní již 44. olympiády se účastní „Belgie“, „Kolumbie“, „Maroko“ a „Spojené arabské emiráty“, pro které je připraveno 20 kolektivních a 14 individuálních soutěží.

Dětský sportovní tábor se koná za podpory Města Kutná Hora a s finančním přispěním Středočeského kraje.


Témata:

Nepřehlédněte