Tělo bez hlavy plavalo v Berounce. Policie zveřejnila snímky oběti

8.2.2023
Simona Knotková

Zavražděným mužem, jehož tělo se našlo 12. ledna v Berounce na okraji Plzně, byl dvaatřicetiletý cizinec. Informovala o tom policejní mluvčí Dagmar Brožová. Policie nyní zveřejnila jeho fotografie a prosí svědky, kteří muže naposledy viděli, byli s ním v kontaktu nebo ho případně s někým viděli, aby se ozvali na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu. Svědectví občanů by kriminalistům mohlo výrazně pomoci při objasňování tohoto případu.

Podle informací novinářů je zavražděným mužem Slovák. Policie s konečným potvrzením jeho identity čekala na výsledky testů DNA. Krajský policejní ředitel Jaroslav Vild v lednu řekl, že zavražděný muž neměl hlavu a byl pobodán. „Tělo vykazuje známky násilí ze strany další osoby, je tam mnoho bodnořezných ran. A to tělo mužského pohlaví nemá hlavu,“ uvedl tehdy. Policie podle něj může zatím k případu říci jen velmi omezené množství informací. Podle poznatků kriminalistů se skutek týká plzeňské komunity bezdomovců.

Mužské tělo našel kolemjdoucí 12. ledna dopoledne v řece Berounce v okrajové městské oblasti u Svatého Jiří ve čtvrti Doubravka. Případ kriminalisté vyšetřují jako vraždu. Na krajském ředitelství policie byl založen asi desetičlenný tým kriminalistů, který se věnuje jen této kauze. Další podrobnosti o případu policie nezveřejňuje.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte