• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tělo umučeného muže uvařili a kosti spálili. Kvůli marihuaně

  15.4.2024
  Simona Knotková

  Oba obžalovaní v pondělí u Krajského soudu v Hradci Králové odmítli, že by v létě 2022 na Svitavsku zavraždili známého.

  Obžaloba viní Pavla Jirečka a Alexandra Golubničenka z toho, že v červenci 2022 v domě v Pohodlí u Litomyšle utýrali muže a jeho tělo pak uvařili v sudu, kosti spálili a další ostatky rozvezli po okolí vesnice. Za vraždu jim hrozí výjimečný trest. Případem se v pondělí začal zabývat hradecký krajský soud. Hlavní líčení je naplánované na další dny.

  Obžaloba navrhuje pro Jirečka trest okolo 30 let vězení a pro Golubničenka okolo 25 let odnětí svobody, řekla v pondělí soudu státní zástupkyně Lenka Faltusová.

  Jireček vinu odmítl. Alexandr Golubničenko se přiznal částečně, nesouhlasí s obžalobou v tom, že by se na činu s někým předem dohodl a že by šlo o vraždu.

  Podle spisu se obžalovaní na vraždě muže umučením jako odplatě za údajně odcizenou marihuanu z Jirečkova domu předem domluvili. Nejprve 16. července 2022 donutili osmadvacetiletého muže na Břeclavsku nastoupit do auta, kterým ho odvezli do domu známého v Lubné na Svitavsku. Tam ho podle spisu ve sklepě za použití různých nástrojů, zejména zapnuté elektrické strunové sekačky, mučili a několik hodin bili. Podle obžaloby muže později svázali do kozelce a bezvládné tělo naložili do auta, kterým jej převezli do Jirečkova trvalého bydliště v Pohodlí na Svitavsku. Tam ho dál ve sklepě domu nejméně tři až pět dní drželi nahého přivázaného za ruce řetězy k traverze a fyzicky ho napadali, vyplynulo z obžaloby.

  Podle státního zastupitelství v důsledku bití poškozený upadl do bezvědomí. Obžalovaní ho přenesli do koupelny domu, umyli ho, oblékli a umístili na gauč v obývacím pokoji, kde mu podali lék Questax. Následující den ráno ho tam našli mrtvého a společně zosnovali plán, jak se zbavit těla poškozeného, uvádí obžaloba.

  Tělo uvařili v kovovém sudu na dvoře domu, kosti spálili a zbytky těla rozvezli po okolí obce, nakonec místnosti domu, kde s poškozeným manipulovali, uklidili, sklep vybílili vápnem a dům kompletně vystříkali dezinfekcí, vyplynulo ze spisu. Použitých nástrojů se podle obžaloby zbavili ve sběrném dvoře ve Vysokém Mýtě na Svitavsku.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte