Tisícovka diváků uvidí na plzeňském stadiónu západočeské derby!

3.12.2021
Andrea Jančová

Neuvěřitelných 64 utkání spolu oba západočeské celky odehrály od září roku 2007 a Plzeň ani v jednom případě s Energií třikrát v řadě neodcházela z ledu s prázdnou. Jenže stát se to může právě nyní, protože v letošním úvodním vzájemném měření sil Karlovy Vary před svými fanoušky zvítězily 3:0 a navázaly tak na výhru z konce loňské základní části, kdy vyhrály 4:2.  

Energie vloni zakončila své putování základní částí na desátém místě, na pátou Plzeň ztratila osmnáct bodů. Nyní je pozice téměř totožná – jedenáctá, Škoda je třetí a manko dvanáctibodové. Má ale odehráno o dvě kola více.

Na pomoc v průběhu ročníku přišel Karlovým Varům také Jaroslav Kracík. Odchovanec plzeňského hokeje, který v létě zamířil do Litoměřic, odehrál v modrobílém dresu během 15 extraligových sezón dohromady 615 zápasů. Jaroslav Kracík je 8. nejproduktivnějším hokejistou klubu a pouze čtyři hráči zvládli získat během svých kariér v západočeském klubu více asistencí.

Lídři týmu jsou ale jiní. S devatenácti body se o pozici nejproduktivnějšího hráče Energie dělí Tomáš Vondráček a obránce Michal Plutnar. V brankovišti je stálicí Filip Novotný.

Západočeské derby začíná na plzeňském ledě v pátek tradičně v 17 :30.

 


Témata:

Nepřehlédněte