• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Totální hyenismus: žena poskytovala první pomoc, přitom jí ukradli peněženku

  3.10.2022
  Jaroslav Svoboda

  Při poskytování první pomoci přišla mladá žena o peněženku. Zdá se to až nemožné, ale ženu, která poskytovala první pomoc své babičce, měl okrást neznámý pachatel. Policisté po něm usilovně pátrají a o pomoc žádají i veřejnost.

  Celá událost se odehrála v jednom z olomouckých nákupních center, kde byla mladá žena se svou babičkou. Té se ale přitížilo a žena se jí hned vydala poskytnout první pomoc, přitom si odložila kabelku na sedačku u toalet. Toho měl využít neznámý pachatel, který se zmocnil její peněženky.

  „ Žena na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu a před jejím příjezdem střídavě setrvávala u babičky, či v místech před toaletami, aby mohla nasměrovat záchranáře. Kabelce tak nevěnovala patřičnou pozornost, čehož pravděpodobně využil neznámý pachatel. Po převozu babičky do nemocnice si povšimla, že jí v kabelce schází peněženka, která obsahovala finanční hotovost, osobní doklady a platební kartu. Ještě téhož dne došlo k neúspěšnému neoprávněnému zneužití platební karty. Celková způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 1 500 korun,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

  Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, na který trestní zákoník ukládá mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta. Na místě zajistili kamerový záznam, na kterém jsou zachyceny dvě neznámé ženy, které by svojí svědeckou výpovědí mohly značnou měrou přispět k objasnění dané věci.

  „Pokud by někdo z občanů ženy na videozáznamu poznal, nebo by disponoval informacemi, které by mohly pomoci ke zjištění jejich totožnosti, ať prosím, kontaktuje policisty Obvodního oddělení Olomouc 1 na tel. 974 766 651, emailem: [email protected], případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158,“ vyzývají policisté.

  Zdroj: Policie ČR


  Témata:

  Nepřehlédněte