• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vyjížďka mezi vinohrady zahájí cyklistickou sezónu, začne společnou snídaní a rozcvičkou

  21.4.2024
  Doris Drienová

  Cyklistickou sezonu na jihovýchodě Moravy v sobotu 27. dubna opět symbolicky zahájí tradiční vyjížďka mezi vinohrady. Začne v 08:00 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti snídaní účastníků, následovat bude společná rozcvička a protažení.

  Médiím to v tiskové zprávě sdělila Veronika Friedlová z pořádajícího sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko. Start je naplánovaný na 09:30.

  Akce pojmenovaná Na kole vinohrady Uherskohradišťska se uskuteční podevatenácté, každý rok se jí účastní stovky lidí. Zájemci na kolech a koloběžkách si mohou vybírat z pěti tras, jedna je připravena pro pěší. Liší se svou délkou, obtížností a nabídkou vinařů podél nich. Stezky jsou často pojmenované podle vinných odrůd, lidem na nich budou k dispozici průvodci. „Pomohou s orientací v terénu, napoví, kde se například najíst, nebo si s vámi jen tak popovídají,“ uvedl předseda správní rady Regionu Slovácko a uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha (ODS).

  Tentokrát jsou v nabídce stezky Muškátu moravského, Blatnického Roháče, Rulandského bílého, Velehradská – po stopách cisterciáků a Ryzlinku rýnského – Královská. Především pěším je určena trasa Sadská v Uherském Hradišti. Letos na ně budou moci zájemci vyrazit v novém cyklistickém triku, které vzniklo speciálně pro tuto akci. „Pečlivě jsme vybrali látku i výrobce ze Slovácka, grafický design byl navržen na míru. Trička necháváme šít dle objednávek, protože zkrátka nechceme plýtvat,“ uvedla Eva Klementová za organizační tým Regionu Slovácko.

  Na stezkách bude podle organizátorů připraveno více než 30 vinařských zastávek, ať už v malebných sklepních uličkách, vinařských búdách nebo přímo ve vinohradech. Po skončení vyjížďky bude na Masarykově náměstí připraveno hudební vystoupení a dále ochutnávka vín a tombola. Přestože se na trasy může vydat neomezený počet cyklistů, pořadatelé doporučují se zaregistrovat předem na webových stránkách akce.

  Kromě jarního zahájení se na Uherskohradišťsku pravidelně koná i podzimní uzavírání cyklistické sezony. Region lidem nabízí bohatou síť hojně využívaných cyklostezek. Páteřní je cyklostezka podél Baťova kanálu, města a obce v regionu však v posledních letech vybudovaly další trasy.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte