Tragédie na silnici. Motorka i auto začaly po nárazu hořet, nehoda skončila smrtí

10.6.2021
Jan Štoll

K tragické dopravní nehodě motocyklu s osobním vozidlem vyjížděli policisté 6. června přibližně patnáct minut před polednem. „Podle prvotních informací řidič motocyklu projíždějící obcí Dolní Lomnice ve směru na Velké Popovice po projetí pravotočivé zatáčky přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem,“ uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

„Motocyklista při nehodě utrpěl zranění v takovém rozsahu, která se neslučovala se životem a přes veškerou péči záchranářů jim následně na místě podlehl,“ dodal Chalupa.

Podle informací policie spolujedoucí na motocyklu utrpěla zranění, se kterými byla letecky transportována do pražské nemocnice. „Zraněná řidička osobního vozidla byla převezena k lékařskému ošetření a vyšetření do říčanské nemocnice,“ uvedl mluvčí.

Kde je nejvíce nehod kvůli opilým řidičům? Mapa ukazuje riziková místa

Po střetu začalo auto i motorka hořet. „Po příjezdu k události bylo zapotřebí uhasit motocykl i osobní automobil. K likvidaci požáru byl nasazen vysokotlaký vodní proud,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

„Na místě byli svědci dopravní nehody, kterým hasiči ve spolupráci se zdravotníky poskytli posttraumatickou péči,“ dodala.

K zadokumentování místa události byl nasazen i policejní dron. „Policisté nyní prověřují okolnosti této tragické dopravní nehody a snaží se zjistit, co bylo její bezprostřední příčinou, jakož i míru zavinění jejich jednotlivých účastníků,“ uzavřel Chalupa.

Zdroj: TZ PČR, HZS SČNepřehlédněte