Tragická středa na jihočeských silnicích. Zemřel řidič a nezletilá osoba

20.4.2022
Jiří Bydžovský

Dva lidské životy vyhasly při dnešních dopravních nehodách na jihu Čech. Řidička na Táborsku narazila do stromu. Nehodu nepřežila nezletilá osoba,která ve voze cestovala jako spolujezdec. Stejně havaroval i řidič u Štěchovic na Strakonicku. Ani on havárii osobního auta do stromu nepřežil.

K oběma nehodám ,kolem třetí hodiny odpoledne, vyjížděli Jihočeští záchranáři  souběžně. První z nich se stala u Želče na Táborsku, kde osobní vozidlo ,z dosud nezjištěných příčin, narazilo do stromu. Ve voze cestovaly dvě osoby. Na místo byly okamžitě vyslány 3 pozemní posádky včetně lékaře, posléze doletěl také vrtulník Letecké záchranné služby. „Řidička utrpěla lehká až středně těžká poranění v oblasti končetin a hrudníku a po ošetření byla převezena na chirurgické oddělení nemocnice v Táboře. Ve voze s ní cestovala nezletilá osoba, která utrpěla mnohočetná poranění. Záchranáři tuto osobu několik desítek minut resuscitovali, bohužel navzdory jejich maximálnímu úsilí svým zraněním na místě podlehla. S ohledem na věk nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedla mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Ke druhé tragické nehodě došlo u Novosedel na Strakonicku, kde starší muž narazil se svým vozem do stromu. „K nehodě byly vyslány 2 pozemní posádky a vrtulník LZS. Muž po nárazu zůstal v bezvědomí a svědkové nehody mu dle pokynů operátorky Zdravotnického operačního střediska poskytovali telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, na kterou posléze navázali záchranáři,“ uvedla k nehodě Fajtlová. Bohužel jejich snaha byla marná a lékařka musela i v tomto případě konstatovat smrt. „Rádi bychom ale poděkovali svědkům nehody, kteří zraněnému muži bez zaváhání poskytli první pomoc,“ doplnila mluvčí.

V dubnu na jihočeských silnicích zahynulo sedm lidí. Od začátku roku si pak nehody v regionu vyžádaly 19 obětí.

Zdroj:vz/zzsNepřehlédněte