Tragickému skonu mladého člověka zabránil pohotový policista

14.5.2022
Jan Veselý

Štefanikův most se stal málem dějištěm tragického skonu mladého člověka. V dokonání zoufalého činu dívce naštěstí zabránil pohotový policista.

Během středeční noci, krátce po jedenácté hodině se na jednom z center linky 158 rozezvonil telefon. Na jeho druhé straně se ozvala neznámá osoba, která tvrdila, že na Štefánikově mostě v Praze stojí mladá žena a vše nasvědčuje tomu, že hodlá ukončit svůj život. Informace byla samozřejmě předána hlídkám v terénu.

Když policisté dorazili na místo, ihned viděli, že se nejednalo o žádnou nepovedenou legraci. Na mostě opravdu stála třiadvacetiletá dívka, která se pomalu odhodlávala k zoufalému činu. Strážníkům bylo jasné, že zde se hraje o minuty. Věděli však, že situace by se mohla při špatně nastavené taktice rychle vyhrotit, a tak s dívkou začali komunikovat. Tak také zjistili, že dívka si takto počíná kvůli pro ní bezvýchodné finanční situaci a i to, že z mostu nehodlá odejít po dobrém. Proto jeden ze strážníků využil situace a nabídl se, že mladé slečně připálí cigaretu. Při té příležitosti dívku zafixoval a spolu s kolegy odvedl na bezpečnější místo.

Dívka je nyní v péči zdravotníků, kteří posuzují její psychický stav.

Zdroj: PČRNepřehlédněte