• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Třeboňským lázním se mnohé investice do modernizace vyplatily, díky nim loni přilákaly více klientů

  10.6.2024
  Doris Drienová

  Slatinné lázně Třeboň měly loni tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 780,03 milionu korun, meziročně stouply o 16,4 procenta. Zvýšil se i zisk po zdanění, a to o 53,5 procenta na 68,57 milionu korun.

  Do lázní loni přijelo 31.260 klientů, to je meziročně o 4,7 procenta víc. Společnost loni otevřela hotel, přístavbu lázní Aurora, a tím zvýšila kapacity ubytování o 104 lůžek. Vyplývá to z výroční zprávy.

  Loni společnost navýšila ubytovací kapacitu na 1123. Otevřela hotel se 104 lůžky, což byla přístavba lázní Aurora za více než 160 milionů korun a vznikla budova B. Díky tomu v současnosti Aurora pojme 666 klientů. Lázeňský dům Berta má 182 lůžek. Zbytek 275 lůžek mají lázně nasmlouvané v blízkých hotelech a penzionech.

  Loni v květnu otevřeli návštěvníkům ve druhé sezoně venkovní bazény Třeboňského vodního světa. Vodu dohřívají zbytkovým teplem z lázeňských kogeneračních jednotek. Navštívilo je více než 54.000 platících lidí, předloni při prvním roce provozu bezmála 52.000. Plaveckou sezonu v nich loni ukončili 18. září.

  Lázně loni zaměstnávaly 544 lidí, předloni přibližně 500. Průměrná hrubá mzda ve Slatinných lázních Třeboň byla loni 38.521 Kč. „V rámci meziročního srovnání dochází v posledních letech k růstu mzdy zaměstnanců v průměru o sedm procent ročně. Pro rok 2024 počítáme také s navýšením sedmi procent na přibližně 41.000 Kč,“ uvedli jednatelé společnosti Vilém Kahoun a Jan Váňa (ODS), který je zároveň starostou Třeboně.

  Letos 1. července otevřou pátou klientskou jídelnu v Auroře. V obou lázeňských domech chtějí rozšířit služby v oblasti lymfologie, která se zabývá lymfatickým (mízním) systémem lidského těla. „Provoz zahájíme 1. července, jde o čtyři pracoviště, která nebudou jen pro klienty lázní, ale může je využít kdokoli, kdo bude mít o tuto léčbu zájem,“ řekl ČTK Váňa.

  Kvůli snížení nákladů na energie chtějí během letošního roku na střechy obou lázeňských domů instalovat fotovoltaické elektrárny. Bude to stát okolo 15 milionů korun, dotace pokryje částku 8,5 milionu korun. Aktuálně lázně vybírají firmu, která připraví projekt a bude mít na starosti také instalaci, dodal Váňa.

  Třeboňské lázně poslední roky hodně investují. V polovině roku 2020 zmodernizovaly Bertiny lázně za 250 milionů Kč, v listopadu 2022 otevřela firma saunový svět s 54 místy. Náklady byly asi 110 milionů korun bez daně. Saunový svět je vedle wellness centra, které Třeboň postavila u lázní Aurora za 140 milionů korun.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte