Tři případy zranění motorovou pilou během jediného dne řešili záchranáři v Moravskoslezském kraji

19.3.2023
Doris Drienová

Moravskoslezští záchranáři v sobotu museli zasahovat u tří případů, kdy se lidé poranili motorovou pilou. Ke dvěma zraněným musel vzlétnout také vrtulník. Novinářům to sdělil mluvčí záchranné služby Ladislav Lang.

K prvnímu případu v obci Mokré Lazce na Opavsku záchranáři vyjížděli okolo 11:15, na místo letěla posádka vrtulníku. Osmačtyřicetiletý muž utrpěl tržně-řezné poranění na dlani levé ruky. „Po poskytnutí přednemocniční lékařské pomoci byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě na úrazovou ambulanci,“ uvedl Lang.

Jen o deset minut později záchranáři zasahovali u podobného případu v obci Řepiště na Frýdecko-Místecku, kde se zranil třicetiletý muž. Po ošetření řezné rány na palci pravé ruky byl muž převezen na oddělení Centrálního příjmu nemocnice ve Frýdku-Místku.

Krátce po 15:30 pak záchranáři znovu vyjížděli k muži zraněnému motorovou pilou, vzlétl také vrtulník. Čtyřiapadesátiletý muž se zranil v Milíkově na Frýdecko-Místecku. „Při práci s motorovou pilou utrpěl poranění v oblasti levé ruky a zápěstí, přičemž u něj došlo k tepennému krvácení. Po poskytnutí přednemocniční pomoci byl rovněž letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán zdravotníkům na úrazovou ambulanci,“ doplnil Lang.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte