• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Tři pro zdraví zve na osmý Klánovický půlmaraton

  22.9.2023
  Martin Solar

  Nejhezčí běžecká akce podzimu se blíží! A nebude se konat nikde jinde než v Klánovickém lese, třetí říjnovou neděli 15. října. Běžci se mohou vydat na trasu dlouhou 21 nebo 10 km, štafetu 11+10 km či 5kilometrový canicross. Svou trať budou mít i děti a v cíli čeká na každého závodníků pořádný kus koláče.

  Klánovický půlmaraton je už tradiční akcí, a to nejen na lokální úrovni. Sjíždějí se na ni běžci z celého Česka. Pohodovou atmosféru a krásnou trať oceňují především hobby běžci, ale občas na startu nechybí ani běžecká esa, v minulosti například Radka Churáňová, mnohonásobný mistr republiky Vítek Pavlišta nebo Radek Brunner, úspěšný a medailový účastník Spartathlonu.

  Závodní neděle odstartuje programem pro děti ve věku od 6 let. Ty se postaví na start v dopoledních hodinách a následovat je budou závodníci se svými čtyřnohými psími parťáky v rámci canicrossu, který v současnosti nabírá na čím dál větší popularitě.

  Odbitím pravého poledne se na svou trasu vydají účastníci desetikilometrové distance, o půl hodiny se již do terénu Klánovického lesa vydají ti, kteří si vybrali hlavní závod – půlmaraton. Společně s nimi vystartují také první běžci z přihlášených štafet. Poslední, kdo se postaví na start, budou ti nejmenší a nejmladší, děti do 6 let.

  Závodní den ale proběhne i ve znamení zábavy mimo běžecké trasy. Volný čas si účastníci i jejich fanoušci budou moct užít díky doprovodnému programu, který bude naplněn koncertem kapely Freeride, losováním tomboly, herní zónou, službami pro běžce (např. kryoterapie, ad.) nebo diskuzemi s osobnostmi sportu.

  Více informací o závodě a programu na www.klanovickypulmaraton.cz, kde je rovněž možnost registrovat se na závod ve vybrané kategorii. Ještě před závodem se ale v průběh září uskuteční dva výběhy v Klánovickém lese, v rámci kterých bude možnost proběhnout si trasu. Více informací a termíny na sociálních sítích Tři pro zdraví. Těšíme se na startu 15. října u Sportovní haly v pražských Klánovicích.

  Zdroj: Michaela Sikorová  Nepřehlédněte