Trojici vyděračů z Karlovarska hrozí osm let vězení

19.10.2021
Roman Kořinek

Dvacetiletý mladík se stal terčem vydírání a vyhrožování, kterého se měl nejprve dopustit čtyřicetiletý muž a následně i dvě dvacetileté ženy. Karlovarští kriminalisté již zahájili jejich trestní stíhání a obvinili je ze spáchání zločinu vydírání a přečinu výtržnictví.

„Obviněný muž vstoupil do restauračního zařízení v Karlových Varech a za oblečení uchopil teprve dvacetiletého mladíka. Začal mu vulgárně nadávat, povalil ho na jídelní stůl a nakonec ho vyvlekl ven z restauračního zařízení, kde čekala obviněná dvojice žen. Muž měl mladíka stále držet a přitom mu vyhrožovat dalším fyzickým napadením v případě, že jim nevrátí finanční prostředky,“ popisuje jednání obviněné trojice policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Zatímco čtyřicetiletý muž stále držel napadaného mladíka, dvojice žen k němu přistoupila a několikrát ho udeřila do oblasti hlavy. Mladík následně ze strachu o své zdraví a bezpečnost trojici vydal svůj občanský průkaz, který po něm požadovali.

„Nakonec měl čtyřicetiletý muž po mladíkovi požadovat, aby do určité doby vrátil finanční prostředky, jinak opět dojde k jeho fyzickému napadení. Poté měla obviněná trojice z místa odejít.,“ dodal policejní mluvčí s tím, že všem třem obviněným hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte