Tropické horko nás bude provázet po celý týden

24.7.2022
Redakce

Teploty v Česku budou od pondělí překračovat 31 stupňů Celsia. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před vysokými teplotami s nízkým stupněm nebezpečí platí pro všechny kraje od pondělních 11:00 do 20:00. Vedle toho je dál v platnosti upozornění před nebezpečím vzniku požáru, hrozí rovněž na celém území Česka.

Horké počasí přetrvává v Česku od úterý. V posledních dnech panovalo horko hlavně na Moravě a ve Slezsku. Od čtvrtka bylo nejtepleji ve Strážnici na Hodonínsku. Ve čtvrtek tam meteorologové naměřili 37,3 stupně Celsia, v pátek 35,4 stupně a v sobotu 36,3 stupně Celsia. V Čechách bylo v sobotu o něco chladněji, odpoledne se zejména v Praze a v části středních Čech vyskytly bouřky.

Dnes je jasno až polojasno, na jihu Čech se mohou ojediněle objevit přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 27 až 31 stupně, na severovýchodě území 25 až 28 stupně Celsia.

Odborníci při horkém počasí doporučují lidem pít dostatek nealkoholických nápojů a omezit pohyb hlavně kolem poledne a odpoledne. Varují rovněž před úpalem a úžehem a rychlými přechody mezi klimatizovanými a rozpálenými prostory. Ve stínu a v klidu by měli zůstávat zejména lidé se zdravotními obtížemi, senioři a malé děti. Zároveň upozorňují motoristy, aby v rozpálených autech ani na krátkou dobu nenechávali děti a zvířata.

zdroj: čtk


Témata:

Nepřehlédněte