Turisté na Berounsku mohou také letos využít návštěvnickou kartu

24.4.2022
Redakce

Turisté, kteří se vydají na Berounsko, mohou v letošní sezoně opět využít návštěvnickou kartu. Její držitelé mají zvýhodněné vstupy do muzeí či památek nebo slevy v restauracích a hotelech. Kartu lze použít ve 24 obcích. Počet spolupracujících subjektů se od začátku zdvojnásobil, nyní jich je 50.

„Karta má dvojí využití. Jsou v ní slevové kupony a zároveň upozorňuje na to, co je v regionu zajímavé,“ uvedl předseda představenstva destinační agentury Berounsko a místostarosta Berouna Dušan Tomčo. Držitelé karty ušetří řádově stokoruny, závisí to na množství čerpaných slev.

Destinační agentura Berounsko vznikla v létě 2019 z iniciativy Berouna, Králova Dvora a Zdic, zakládajícími obcemi jsou také Srbsko, Svatý Jan pod Skalou a Tetín. Úkolem spolku je koordinovat cestovní ruch v regionu.

Tomčo uvedl, že cílem je pomoci obcím s regulací turismu, nikoliv jen lákat k návštěvě regionu. Poukázal na to, že třeba obce jako Karlštejn nebo Svatý Jan pod Skalou rozhodně neprahnou po tom, aby je navštěvovalo více lidí. „Spíše to místní vidí obráceně, protože turistů mají dost,“ dodal Tomčo.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte