Turistickou sezónu v Jindřichově Hradci zahájil tradiční výšlap

23.5.2022
Jiří Bydžovský

V Jindřichově Hradci oficiálně zahájili letošní turistickou sezónu. Na akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál se zúčastnilo přes 550 registrovaných účastníků. Jedná se o tradiční akci města, kterou otevírá i uzavírá turistickou sezónu.

Účastníci měli na výběr z cyklo trasy dlouhé 40 kilometrů, druhé trasy na kolo dlouhé 20 kilometrů a nebo mohli vyrazit po svých na pěší okruh dlouhý 3,5 kilometru. „Nejde o závod a medaile, ale o sportovně zábavné setkání. V sobotu 21. května se tak stovky cyklistů a chodců sešly v parku pod gymnáziem, aby si aktivně užily slunečné odpoledne. Nakonec se na tři trasy vydalo dohromady 556 registrovaných účastníků,“ uvedla mluvčí města Eliška Čermáková.

Na všechny, kteří dorazili zdárně do cíle zpět do parku pod gymnáziem čekal špekáček k opečení a tombola. V malé tombole organizátoři rozdali 70 balíčků s cenami a ve velké losoval starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák výherce dalších dárkových tašek, batohů a hlavně jízdního kola. Štěstí se letos usmálo na pana Milana Vaněčka, který si tak odvezl zbrusu nové jízdní kolo.

„O občerstvení se postaral Sbor dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec, doprovodný program, a to možnost vyzkoušet si jízdu na šlapacích motokárách a dalších vozítkách, včetně dřevěného kola, zařídil Cyklo klub Znojmo. A o parádní podívanou se postarali akrobaté ze Slack show, kteří předvedli nejrůznější triky na speciálním plochém laně,“ dodala Čermáková s tím, že akci dotací podpořila Nadace Jihočeské cyklostezky.

Zdroj:vzNepřehlédněte