Týden hokeje je tady!

18.9.2017
Marek Kaštil

Hokejová sezóna je již v plném proudu. Český svaz ledního hokeje pro tuto sezónu naplánoval dvě celorepublikové akce s názvem Týden hokeje. První probíhá od 18. do 24. září, druhá později v lednu. Malé děti od 4 do 8 let si tak mohou vyzkoušet, jaké to je být hokejistou.

S týdnem hokeje jdou také ruku v ruce hokejové nábory. Většina klubů Týdne hokeje využívá a snaží se k hokeji přivést mladou krev, která nám v posledních letech chybí a hráčů hokeje, zejména těch kvalitních, ubývá.

Týden hokeje však není určen pouze dětem, ale také jejich rodinám. Ty mají možnost sledovat první krůčky svých ratolestí na bruslích. Mimo to si jejich děti vyzkouší střelbu na branku, různé dovednostní Disciplíny a řadu her přímo na ledové ploše. Rodiče mají možnost se seznámit s chodem hokejových oddílů a získají informace o tom, co obnáší mí doma malého hokejistu či hokejistku.

Během akce bude na ledě řada kvalifikovaných trenérů. Častá je i účast českých reprezentantů včetně veleúspěšných mistrů světa a olympijských vítězů. V minulých letech se akce osobně účastnili např. Martin Procházka, Milan Hnilička či David Moravec.

Do posledního Týdne hokeje se připojilo 136 klubů a téměř 7 000 dětí. Letos se v rámci týdne hokeje zapojilo 18 klubů ze středočeského kraje a 6 pražských. Na Kladensku se Týdne hokeje účastnil dne 18.9. HC PZ Kladno, který spadá pod Rytíře a HK Lev Slaný o den později.

Pokud jste akci nestihli ve vašem nejbližším okolí, máte šanci stále stihnout jiné v rámci Prahy i středních Čech. Rozpis najdete na stránkách www.pojdhrathokej.cz

Kryštof Sahula


Témata:

Nepřehlédněte