Hlava v Písku zavede zájemce do míst kam se běžně nedostanou

15.10.2021
Jiří Bydžovský

Zájemci se podívají například do nové úpravny vody na Hradišti, městské teplárny nebo čistírny odpadních vod. Kancelář Smart Písek týdenní akci nazvala Hlava v Písku a připravila ji na závěr října. Veřejnosti nabídne zejména jedinečnou možnost navštívit řadu míst spadajících do správy města, kam není za běžných okolností přístup.

„Cílem týdne je atraktivní formou připomenout, že město zdaleka není jenom o radnici, na kterou se chodí pro razítka, ale že zajišťuje celou řadu důležitých služeb a funkcí,“ vysvětluje za organizátory Miloš Prokýšek, vedoucí kanceláře Smart Písek.

Hlava v Písku nabídne zájemcům například exkurze do nové úpravny vody na Hradišti, městské teplárny nebo čistírny odpadních vod. Zavítat bude možné i do kompostárny u Smrkovic nebo třídírny odpadu na skládce Vydlaby. Nevšední zážitek jistě přinese komentovaná projížďka autobusem po Píseckých horách nebo prohlídka objektu kina Portyč sloužícího též jako kryt. „Chceme, aby lidé měli možnost podívat se městu tak trochu pod pokličku. Zároveň jim na všech stanovištích umožníme dát nám zpětnou vazbu a vyjádřit se k fungování města v řadě oblastí,“ upřesňuje Prokýšek.

Ve čtvrtek se rámci týdenního seriálu uskuteční v městské knihovně také přednáška známého popularizátora vědy, geologa a klimatologa Václava Cílka. „Tematicky na ni o den později naváže konání dalšího ročníku Climathonu, který opět nabídne možnost podílet se na společném vývoji řešení současných klimatických výzev,“ doplňuje Miloš Prokýšek a dodává, že v případě pozitivních ohlasů na pilotní ročník by se Hlava v Písku mohla v budoucnu pravidelně opakovat.

Zdroj:vzNepřehlédněte