U Klatov se srazil vlak s traktorem! Nehoda má tragické následky

4.7.2022
Andrea Jančová

U Bezděkova na Klatovsku se odpoledne srazil na železničním přejezdu osobní vlak s traktorem. Vážnou nehodu podle prvních informací zavinil traktorista, který vjel na přejezd v době, kdy svítilo výstražné světlo. Na místě jsou zranění, řidič traktoru bohužel zemřel.  

Čtyřiapadesátiletý řidič traktoru utrpěl těžká zranění, kterým přes snahu záchranářů na místě podlehl. Sanitky převezly do Klatovské nemocnice pět lehce zraněných lidí, řekla Andrea Divišová z krajského dispečinku zdravotnické záchranné služby.

Provoz na trati z Klatov do Bavorské Železné Rudy je v úseku mezi Janovicemi nad Úhlavou a Klatovy zastaven, informují České dráhy.

Na místě zasahovalo devět jednotek hasič s 16 kusy techniky. „Vlak byl v důsledku střetu vykolejen,“ uvedl Holeček. Kvůli vrácení vlaku na koleje bude trať podle hasičů do večera uzavřena.

Nehoda se stala před 15:15. „Na místě jsou dopravní policisté z Klatov a výjezd kriminální policie. Traktorista, narozený v roce 1968, vjel na zabezpečený přejezd v době, kdy svítilo výstražné zařízení a došlo ke střetu s projíždějícím vlakem,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

Zdroj :ČTKNepřehlédněte