Nehoda dodávky a kamionu uzavřela silnici I/35 mezi Litomyšlí a Svitavami. Neprůjezdná bude nejspíš do brzkého odpoledne. Policie odklání provoz, řekla policejní mluvčí Dita Holečková.
Nehoda se stala kolem 8:30. Střetla se dodávka s nákladem propan-butanových lahví a kamion. Oba řidič jsou zranění. Dvaadvacetiletého řidiče dodávky záchranáři letecky transportovali do nemocnice, dechovou zkoušku kvůli zraněním nepodstoupil.
Třiačtyřicetiletého řidiče kamionu odvezli zdravotníci do nemocnice sanitkou. Dechová zkouška u něj byla negativní. „Přesné okolnosti a příčiny dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala mluvčí.
Silnice I/35 je po nehodě zavřená a policisté odklánějí dopravu. „Z Litomyšle směrem na Poličku, ze směru od Svitav policisté odklánějí dopravu přes obce Mikuleč a Javorník také na Poličku. Podle předběžných informací bude silnice uzavřena do brzkého odpoledne,“ řekla Holečková.
zdroj: čtk