• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • U obce Brodce na levém břehu Jizery na Mladoboleslavsku hořel mlýn. Mlynář se snažil požár sám hasit, ale bylo to nad jeho síly

    V převážně dřevěném pětipodlažním objektu se nacházely přibližně tři tuny mouky. Velitel čety po příjezdu upřesnil, že jde o požár technologie mletí obilí a střešní konstrukce ve více patrech mlýna.

    Zároveň vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu. Velký objekt byl uvnitř velmi zakouřen a hasiči v dýchací technice vstupovali naslepo do mimořádně nebezpečného prostoru po úzkém dřevěném schodišti.

    „Na místo vyjeli ředitel mladoboleslavského územního odboru a územní řídící důstojník. Pro maximální efektivitu zásahu byla povolána speciální technika. Ze stanice Mladá Boleslav byl kromě cisteren a výškové techniky povolán kombinovaný hasicí kontejner a také protiplynový automobil. HZS podniku Škoda Auto na místo vyslal cisternu na výrobu suché pěny (systém One Seven), automobilovou plošinu s dostupnou výškou 60 metrů, velitelský automobil a dron,“ vysvětluje kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, z HZS Středočeského kraje.

    Zpěvačka se sametovým hlasem a náročným repertoárem. Jitka Zelenková slaví jubileum!

    Po půl druhé odpoledne byl požár pod kontrolou, po nahlášení lokalizace velitel provedl redukci zasahujících sil a pokračovalo rozebírání dřevěné konstrukce pomocí motorové pily a dohašování skrytých ohnisek.

    Dohled nad místem zásahu zajistila dobrovolná jednotka Luštěnice. Při požáru nebyl nikdo zraněn a vvyšetřovatelé na místě vyloučili cizí zavinění. Přesná příčina vzniku požáru zůstává v šetření. Výše škody se bude pohybovat v řádu milionů korun.

    U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Benátky nad Jizerou, Milovice, Mladá Boleslav a Stará Boleslav, jednotka HZS podniku Škoda Auto Mladá Boleslav a dobrovolní hasiči obcí Benátky nad Jizerou, Bezno, Dobrovice, Horky nad Jizerou, Chotětov, Jabkenice, Luštěnice, Plazy, Semčice, Smilovice a Stará Lysá. Zálohu stanic Mladá Boleslav a Milovice po dobu zásahu zajistily dobrovolné jednotky z Milovic a Mladé Boleslavi – Podlázek.



    Nepřehlédněte
    15.7.2026
    Středočeský kraj

    Po Praze se pohyboval vězeň na útěku