• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • U Olomouce došlo k hromadné nehodě, srazila se 2 nákladní a 6 osobních aut

    26.10.2022

    Na dálničním obchvatu Olomouce ve středu odpoledne havarovalo šest osobních vozidel a dvě nákladní auta. Zranilo se šest lidí, z toho ve dvou případech středně těžce. Na místě hromadné nehody před 17:00 stále zasahovali hasiči a policisté. Provoz na dálničním obchvatu je omezen ve směru ze Slavonína na objezd u Globusu, sdělila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Policie dopravu odklání na exitu 267.

    Hromadná nehoda se stala na obchvatu Olomouce před kruhovým objezdem nedaleko hypermarketu Globus. „Podle dosavadních informací došlo ke zranění šesti osob, které si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Místo dopravní nehody je kyvadlově průjezdné pro osobní vozidla. Objízdné trasy pro nákladní auta vedou přes Hněvotín, Topolany a Neředín,“ řekla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

    Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková řekla, že u hromadné nehody zasahovaly čtyři posádky. Zdravotníci ošetřili tři muže a stejný počet žen. Jedna žena utrpěla otřes mozku a muž měl pohmožděná záda a břicho, oba skončili v nemocnici. U ostatních zraněných dominovaly oděrky a lehčí pohmožděniny různých částí těla.

    Hromadná nehoda krátce po 15:00 zkomplikovala dopravu také na dálnici D1 u Brna na 209. kilometru ve směru na Prahu. Podle centra dopravních informací ŘSD se tam srazilo šest aut. Dálnice nicméně zůstala průjezdná jedním pruhem a provoz se podle Národního dopravního informačního centra ŘSD podařilo obnovit v plném rozsahu přibližně po půlhodině. Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová řekla, že při nehodě se zranili čtyři lidé. Do nemocnice záchranáři převezli ženu se středně těžkým zraněním a tři děti se zraněními lehkými.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte