Rada města Jičín schválila smlouvy, díky nimž dojde k úpravám lokality okolo Valdštejnské lodžie. Město smlouvy uzavře se Správou silnic Královéhradeckého kraje.
V okolí lodžie bude vybudován nový přechod pro chodce včetně osvětlení, dále zde vznikne chodník a úprav se dočkají parkoviště u Libosadu a u vlakové zastávky. Bude zřízen nový sjezd z komunikace pro obslužnost Čestného dvora.
Královéhradecký kraj je vlastníkem pozemku, na kterém se nachází silnice. První smlouva je o právu provést stavbu elektrické sítě pro vybudování veřejného osvětlení u přechodu. Druhá smlouva je o výpůjčce pozemku pro vybudování výše zmíněných úprav. Třetí smlouva je o stavbě sjezdu ze silnice.
Město Jičín věnuje dlouhodobě pozornost památkově chráněné Valdštejnské lodžii, ze které se v posledním desetiletí stalo vyhledávané kulturní centrum.
V tomto celém období Jičín zajišťoval postupné rekonstrukce, díky kterým byla památka obnovena a mohla se otevřít návštěvníkům. V současné době je dokončována rekonstrukce na Čestném dvoře, kdy v památkovém areálu vznikne nový víceúčelový sál.
Zdroj: Jičín – moje město



















