Účast ve volbách je podle komisařů vysoká, policisté v Karlovarském kraji řešili jeden přestupek

9.10.2021
Roman Kořinek

První volební den sněmovních voleb proběhl v Karlovarském kraji v klidu. S problémy se nepotýkaly ani volební komise, ani policisté, kteří hlídkovali na celém území kraje a objížděli volební místnosti. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy řešili pouze jeden přestupek.

„Vyjížděli jsme k jednomu případu porušení protiepidemických opatření. Jednalo se o člena volební komise, se kterým bylo sepsáno oznámení o přestupku a předáno příslušnému správnímu orgánu k vyřízení. Jinak policisté dohlíželi na veřejný pořádek zejména v okolí volebních místností a nemuseli řešit žádnou mimořádnou událost, která by narušovala průběh voleb,“ uvedl Jakub Kopřiva.

V terénu se během včerejšího odpoledne a večera pohybovala i kontrolní skupina Krajského úřadu Karlovarského kraje, která rovněž nezaznamenala žádné problémy.

„Ve všech námi navštívených volebních místnostech byl klid a vše probíhalo hladce. Nikdo neměl problém, naopak většina volebních komisí byla překvapena nezvykle vysokou volební účastí. Ti komisaři, kteří jsou v komisích déle, dokonce tvrdili, že přišli volit i lidé, kteří většinou k volbám nechodí,“ uvedla vedoucí kontrolní volební komise Jolana Vydrová.

Většina voličů podle jejích dalších slov přišla i s rouškou a ten kdo ji neměl, tak ji ve volební místnosti dostal, neboť všechny volební komise jimi byly vybaveny právě pro případ, když někdo zapomněl.

„Někde nám říkali, že se se účast ve volbách blíží až k padesáti procentům. Dnes budeme samozřejmě v kontrolní činnosti pokračovat,“ dodala vedoucí kontrolní komise.

Volby do poslanecké sněmovny dnes pokračují do 14 hodin. Poté se volební místnosti uzavřou a začne přepočítávání odevzdaných hlasů. Výsledky se dají očekávat v podvečerních nebo večerních hodinách.

Zdroj: vz

 

 Nepřehlédněte