Uherské Hradiště odhalilo program muzejní noci

13.5.2022
Redakce

Po třech letech se do Uherského Hradiště vrátí Muzejní noc. Pro návštěvníky jsou připraveny nejrůznější aktivity, zábava, soutěžní disciplíny a tvoření. Středobodem bude hlavní budova Slováckého muzea a přilehlý park ve Smetanových sadech, kde se uskuteční většina připraveného programu.

Akce, která je součástí programu k mezinárodnímu dni muzeí v Česku, se bude konat v pátek 20. května, začne v 16:30 a potrvá do půlnoci. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovu ukrajinských památek a sbírek.

„Pro návštěvníky jsou připraveny kromě komentovaných prohlídek i hudební a dramatická vystoupení žáků ZUŠ Uherské Hradiště a pohádkové čtení pracovnic dětského oddělení Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana. Po celou dobu trvání akce mohou děti vybírat z nepřeberného množství doprovodných aktivit,“ uvedla koordinátorka akce ze Slováckého muzea Petra Tománková.

„Ve Smetanových sadech bude program propojen s výstavou Jako růže a muzeum a jeho okolí se promění v promenádu krásně oděných dam a elegantních pánů. Každý si bude moci vyrobit klobouk, slunečník nebo vějíř, navštívit stylovou kavárnu. Kdo bude chtít, může si procvičit navlékání, šněrování, chůzi s krinolínou v úzké uličce a spoustu dalších aktivit,“ uvedla Tománková.

Připraven je i program v Galerii Slováckého muzea, kde si kurátoři připravili povídání o plastice Meteorit, která je v před galerií. Návštěvníci se dozví také zajímavosti z historie budovy, představí se i aktuální výstavy Přírůstky a Lubomír Typlt. Vstup na akce bude volný.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte