Uherské Hradiště podpoří prodejce ze zrušených vánočních trhů

2.12.2021
Redakce

Radnice v Uherském Hradišti podpoří tradiční rukodělné výrobce propagací na sociálních sítích. Snaží se tak posílit prodej jejich řemeslných výrobků v době, kdy vláda kvůli koronaviru zakázala vánoční trhy a jarmarky. Aktivita nese název Hradišťský adventní kalendář.

Od včerejšího dne do 24. prosince bude město společně s regionální značkou Tradiční výrobek Slovácka a městským informačním centrem představovat tradiční výrobce, jejichž výrobky je možné v předvánočním čase zakoupit. „Vzhledem k tomu, že vláda přijetím krizového opatření zakázala provozování příležitostných trhů zřízených pro předvánoční období a prodej na nich, město přichází s možností, jak pomoci tradičním řemeslníkům s odbytem jejich rukodělných výrobků,“ uvedla v tiskové zprávě Dagmar Vacková z kanceláře starosty.

V Uherském Hradišti se měl Vánoční jarmark konat od soboty 11. prosince. Řemeslné výrobky si však lidé mohou zakoupit i v kamenné prodejně Tradičního výrobku Slovácka, a to po celý rok. Část chystaného jarmarku se přesunula do ní. „Moc bych si přál, aby pod každým vánočním stromečkem byl alespoň jeden dárek od výrobců z našeho regionu, ať už jsou to nositelé označení Tradiční výrobek Slovácka, Ceny Vladimíra Boučka či třeba Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Tito lidé si zaslouží naši úctu, obdiv, ale také pomoc,“ uvedl starosta Stanislav Blaha.

Na všechny návštěvníky prodejny Tradičního výrobku Slovácka na Masarykově náměstí, kteří si z nabídky výrobků vyberou, čeká podle Vackové malé překvapení. Stačí při platbě říct heslo Hradišťský adventní kalendář. Obchod bude otevřený denně do 23. prosince. Výrobky s označením Tradiční výrobek Slovácka lze zakoupit také v e-shopu na adrese www.tradicnivyrobek.cz.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte