Uneseného muže nutili vařit pervitin a mlátili ho baseballovou pálkou

17.7.2021
Roman Kořinek

„Z odjíždějícího osobního automobilu značky Volkswagen násilím vytáhli pětatřicetiletého muže a proti jeho vůli ho odvezli do jednoho menšího města na Chebsku. Po cestě ho opakovaně fyzicky napadali. Po příjezdu k rodinnému domu ho měli opět zbít a to tentokrát několika ranami baseballovou pálkou. Poté měla dvojice muže uzamknout v rodinném domě a pod pohrůžkou fyzického napadení po něm chtít, aby jim vyrobil drogu pervitin,“ popisuje případ policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Dvojice obviněných následně z rodinného domu odjela zpět na parkoviště v Mariánských Lázních a zmocnila se osobního vozidla značky Volkswagen, který měl pětatřicetiletý muž dlouhodobě pronajaté od jiné osoby. Z auta mu odcizili osobní věci, jako například batoh, zimní bundu či notebook.

“Unesený pětatřicetiletý muž si ale naštěstí mezitím dokázal přivolat pomoc a po příjezdu svého známého z rodinného domu odjel,“ dodal policejní mluvčí s tím, že oběma pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na  deset let a to i přesto, že způsobená škoda dosahovala částky osmnácti tisíc korun.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte