Univerzita Tomáše Bati slaví 20 let. Studenti připravili výstavu

18.10.2021
Redakce

Zlínská Univerzita Tomáše Bati (UTB) si v letošním roce připomíná 20 let od svého založení. Součástí oslav je mimo jiné i výstava Je nám 20, kterou připravili studenti a pedagogové Fakulty multimediálních komunikací. V Univerzitním centru U13 začne ve středu.

Univerzita oslovila čerstvé dvacátníky, studenty Fakulty multimediálních komunikací z ateliérů grafický a digitální design, aby téma dvacátého výročí pojali po svém. Studenti se inspirovali událostmi z historie školy, jiní se zaměřili na zážitky, které mají s UTB spojené.

„Studenti dostali naprosto otevřené zadání: univerzitě je dvacet, stejně jako vám – najděte způsob, jak to vizuálně atraktivním způsobem sdělit, nejlépe v digitálním médiu. Ačkoli tento typ úkolů, takzvaně bez limitů, patří paradoxně k nejtěžším, dokázali se s ním nakonec velmi dobře vypořádat,“ uvedl vedoucí ateliéru Digitální design Bohuslav Stránský. „Osobně mě velmi potěšil týmový projekt, kdy skupina autorů vytvořila krátká motion videa prezentující jednotlivé fakulty, každé pojaté zcela odlišným výtvarným stylem, ale navzájem propojených do jednotného celku,“ uvedl Stránský.

Univerzita své výročí slavila také na začátku září v rámci zlínského filmového festivalu pro děti a mládež, jehož je dlouholetým partnerem. Připravila také speciální webovou stránku, takzvanou microsite, která mapuje vývoj univerzity a ukazuje, jak instituce změnila tvář celého města. Univerzita, která nese jméno zakladatele obuvnického impéria, byla zřízena k 1. lednu 2001, slavnostní inaugurace univerzity a jejího prvního rektora Petra Sáhy se konala 16. května 2001. UTB má šest fakult a téměř 10 tisíc studentů.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte