Uprchlý vězeň unikal dvě hodiny, pak skončil v policejní cele

24.6.2022
Jaroslav Svoboda

Přísný trest teď čeká osmadvacetiletého vězně, který včera ráno nedovoleně opustil nestřežené pracoviště v Pertolticích na Českolipsku. Svůj trest si odpykává ve vězení ve Stráži pod Ralskem. Za svůj výlet mu hrozí jeho prodloužení o dalších pět let.

Firma v Pertolticích, ve které vězeň pracoval, vyrábí rakve a jejich příslušenství. „Ještě kolem půl osmé se nacházel na svém pracovišti, ale krátce po osmé kvůli němu vypukla rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojil i vrtulník letecké služby policie,“ popsala situaci policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté z několika oddělení i se služebními psy mezitím pročesávali Pertoltice a nejbližší okolí po zemi.

„Kolem 10. hodiny zahlédli policisté českolipské hlídkové služby uprchlého vězně u silnice vedoucí z Mimoně na Doksy. Když pochopil, že o něm vědí, jen instinktivně zrychlil krok, ale o větší únikové akce se už  nepokoušel. Policisté ho zde zadrželi a eskortovali do věznice ve Stráži pod Ralskem,“ uvedla dále mluvčí Baláková.

Původní trest měl muži vypršet v roce 2023, ovšem za včerejší krátkou iluzi svobody zaplatí vysokou cenu. „Svým útěkem se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu může soudce prodloužit pobyt za mřížemi o dalších pět let,“ dodala mluvčí Baláková.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte