Úřadující fotbalový mistr zatím v přípravě nezaváhal!

2.7.2022
Andrea Jančová

Fotbalistům Viktorie Plzeň se zatím příprava na novou sezónu daří na jedničku. Vyhráli i čtvrtý přípravný zápas. Úřadující český mistr porazil před odjezdem na soustředění do Rakouska druholigové Táborsko 3:0, všechny branky vstřelil až po přestávce. 

Potřetí se v rámci letní přípravy trefila nová útočná posila Viktorie Jan Kliment. Trenér Západočechů Michal Bílek znovu rozdělil hráče v obou poločasech do dvou jedenáctek. Pouze Janošek, který netradičně nastoupil na stoperu, odehrál necelou hodinu a brankář Jedlička vydržel mezi tyčemi celých 90 minut. Přestože Viktoria nastoupila v papírově silnější sestavě v první půli, brankově se prosadila až po změně stran. Skóre otevřel Trusa a další dva góly dal favorit svěřencům trenéra Kováče v poslední desetiminutovce. Po Mihálikově akci si nejprve vstřelil vlastní branku Bezpalec a z podobné situace pak vzápětí zvýšil na 3:0 Kliment.

Plzeň předtím v rámci letní přípravy porazila Klatovy 6:0, Karlovy Vary 9:0 a Slovan Bratislava 3:1. Další tři zápasy už čekají Viktorii, která se chystá na 2. předkolo Ligy mistrů, na kempu v Rakousku.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte