• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Užijte si předvánoční čas na Zámku ve Žďáru nad Sázavou

  23.11.2023
  Redakce

  Zámek Žďár se o prvním adventním víkendu 2. a 3. prosince obleče do sváteční atmosféry. Pro návštěvníky bude připraven vánoční trh, na kterém nakoupí originální dárky, tvořivé dílny a vyvrcholením bude vánoční koncert Janáčkova kvarteta. Užijte si pravou vánoční atmosféru s celou rodinou a připravte se na blížící se svátky.

  „Vánoce na zámku jsou programem, který je určený pro děti, jejich rodiče i prarodiče, zkrátka pro všechny. Chceme, aby si na zámku odpočinuli od všedních starostí a předvánočního shonu. Společně strávený čas při tvoření, nebo procházka místním trhem či koncert Janáčkova kvarteta, naladí všechny návštěvníky do správné vánoční atmosféry,“ říká marketingová managerka zámku, Jitka Kadlčíková.

  Trh plný dobrot a řemeslných výrobků

  Na vánočních trzích se můžete těšit na stánky s drobnými šperky, vánočními ozdobami a dekoracemi nebo třeba na litinové zvonečky. Přímo pod ruce budete moci koukat kováři, anebo si prohlédnout jak se vyrábí tradiční vánoční rolničky. Na trhu si můžete koupit i spoustu vánočních dobrot a ochutnat také svařené víno a svařený mošt, který vznikl z jablek ze zámecké foroty.

  Vánoční dílničky pro malé i velké

  K Vánocům patří také tvoření a chvíle strávené s těmi nejbližšími. Na zámku budou dílničky otevřené jak dětem, tak dospělým. Každý si může vytvořit vánoční svíčku nebo věneček či tradiční vánoční ozdobu ze skleněných perliček z Podkrkonoší. V další dílničce se bude tvořit ze samozasychací hlíny, do které obtisknete větvičky či hvězdy. Odnést si můžete také vánoční svícen s dekoracemi.

  Vánoční dílničky budou zpoplatněny dle náročnosti a to od 40-180 Kč. Platba na místě u dílniček.

  Koncert světoznámého Janáčkova kvarteta

  Vánoce na zámku budou slavnostně zakončeny v neděli 3. prosince Vánočním koncertem Janáčkova kvarteta. Světoznámí smyčcoví mistři vystoupí v 18 hodin a jedinečné skladby od Janáčka vás naladí do sváteční pohody.

  Zámek, který nikdy nezavírá

  Žďárský zámek není tak úplně jako zámky ostatní, které jsou během zimních měsíců zavřené. Ve Žďáru je totiž otevřeno celoročně. Navštívit zde můžete audiovizuální Muzeum nové generace, které je jediným muzeem, jehož cílem je vyhnat vás z muzea ven. Navštivte Muzeum nové generace jako první místo na cestě za poznáním Žďárských vrchů. Muzeum nové generace totiž není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera – dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou, Zelené hory (památka UNESCO) i širokého okolí. Po návštěvě máte v ruce všechny indicie ke své cestě! Ta může vést z muzea třeba na prohlídkový okruh Po stopách Santiniho.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte