V blanenské průmyslové zóně se usadí nové firmy. Půjčovna strojů a galvanovna

23.6.2022
Jan Štoll

Do průmyslové zóny Vojánky v Blansku zamíří další firmy. Zastupitelé města schválili výběr tří investorských projektů. Firmy v areálu na severním okraji města plánují investovat dohromady asi půl miliardy korun a vytvořit zhruba 150 nových pracovních míst. Město by za pronájem a prodej pozemků mělo utržit zhruba 150 milionů korun.

Zastupitelé schválili minimální prodejní cenu pozemků ve výši tří tisíc korun za metr čtvereční a rozšířili možnosti využití parcel. „Město Blansko obdrželo celkem pět nabídek. Vzhledem k tomu že poptávka převyšovala nabídku, bylo nutné přistoupit k redukci zájemců,“ uvedl starosta Jiří Crha (ODS).

V průmyslové zóně má být nově například půjčovna stavebních strojů a zahradního nářadí, míchárna barev a klempířská dílna. Také prodejní centrum pro dům zahradu. Další firma tam hodlá vyrábět motorky a minibiky, včetně výroby pro letecký a obranný průmysl. Třetí projekt počítá s provozem galvanovny a výrobou různých plastových produktů. „Město nyní s vybranými investory zahájí přípravu smluvní dokumentace. K vlastnímu uzavření smluv s největší pravděpodobností dojde až v závěru roku poté, co návrh smluv projedná zastupitelstvo města na svém prosincovém zasedání,“ upřesnila vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Město už má první představy, jak s miliony z prodeje pozemků naloží. „Počítáme s tím, že by získané finanční prostředky mohly posloužit například jako jeden ze zdrojů při výstavbě nových krytých lázní,“ dodal starosta. Průmyslová zóna Vojánky leží na severním kraji Blanska. Pro investory nabízí asi 13,4 hektarů pozemků. V zóně již působí devět firem, které obsadily asi dvě třetiny její rozlohy.

sto


Témata:

Nepřehlédněte