• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Blansku vylepšili možnosti sportovního vyžití a vysadili nové stromy

  29.5.2022
  Jan Štoll

  Nový herní prostor s okruhem pro trénink nejmenších cyklistů, stoly s lavičkami nebo chodníček pro pěší podél řeky Svitavy doplnily v uplynulých týdnech zázemí pro návštěvníky Sportovního ostrova Ludvíka Daňka.

  Cyklisté mohou zdarma využívat uzamykatelné cykloboxy, návštěvníci okruhu u baseballového hřiště zase boxy pro odkládání osobních věcí. Gastro nabídku o víkendu doplnilo také nově otevřené Bistro Okruh vedle skateparku. Město do vylepšení investovalo zhruba čtyři miliony korun, na dalších více než pět milionů korun přišlo nedávno dokončené nové sociální zázemí aquaparku. „Nevyužitý prostor za tribunou stadionu ASK se podařilo přeměnit v dětské hřiště s novými herními prvky i s okruhem pro nejmenší děti, na kterém mohou trénovat jízdu na kole či odrážedle mimo hlavní cyklostezku, což by pro všechny mělo být bezpečnější. Prostor doplňují stoly s lavičkami a další mobiliář nabízející místo pro relax a odpočinek,“ popsal starosta Jiří Crha (ODS).

  Kolizím mezi sportující veřejností a lidmi, kteří Sportovní ostrov Ludvíka Daňka vyhledávají při svých procházkách, má zabránit také nově dokončený chodníček vedoucí podél pravého břehu řeky Svitavy poblíž baseballového hřiště.

  „Šlapákovou cestičku, jejíž podobu si veřejnost odhlasovala v anketě, jsme doplnili také novými lavičkami a odpadkovými koši. Pro rodiče s kočárky nebo ty, kteří místem procházejí například při venčení psů, bude určitě vhodnější využít chodníček a nemuset se vyhýbat běžcům, cyklistům či sportovcům na in-line bruslích,“ doplnil Jiří Svoboda z investičního oddělení.

  Náměty přímo od obyvatel Blanska se město inspirovalo také při osazování nových boxů pro odkládání osobních věcí poblíž workoutového hřiště. Jejich pořízení navrhli lidé předloni v participativním rozpočtu. Projekt sice nevyhrál, přesto si návštěvníci okruhu mohou své věci bezpečně odložit, stačí si přinést vlastní zámeček a osobní věci do boxu odložit.

  vz


  Témata:

  Nepřehlédněte