V Borském parku vyroste cirkusové šapitó, Plzeň uvidí špičku nového cirkusu

15.5.2022
Andrea Jančová

12. ročník festivalu nového cirkusu Žonglobalizace oživí od 16. do 22. května celou Plzeň. Po dvou předchozích ročnících poznamenaných pandemií přicházejí změny. Pro návštěvníky je připraveno poprvé v historii festivalu šapitó v Borském parku a právě všechna letošní představení se odehrají v něm.

„Největší letošní novinkou a lákadlem je určitě pravé cirkusové šapitó, které se na festivalový týden zabydlí v Borském parku. Program jsme pečlivě vybírali, aby byl pro diváky atraktivní a připravili jsme i speciální představení pro školy. Určitě bych chtěl Plzeňany pozvat na špičku českého nového cirkusu Losers Cirque Company s jejich novinkou Konkurz, poprvé v Česku představíme i kvarteto německých umělců s jejich dechberoucím propojením nového cirkusu a výtvarna v představení s názvem Galleria Secchia,” pozval na festival ředitel Jiří Misař.

Díky spolupráci s Plzeňskými dopravními podniky zahájí v pondělí 16. května festival cirkusová tramvaj, kterou se budou moci zájemci zdarma svézt na trase U Synagogy – Slovany a ve vybraných časech zhlédnout u konečné zastávky Slovany cirkusový Minikabaret Žongléros Ansámbl. Je také zdarma, účinkující je ale možné podpořit příspěvkem do klobouku. Organizátoři zvou na jízdu tramvají mezi 15. a 18. hodinou.

Úterek bude patřit dětem ze škol. „Nový cirkus je skvělým a moderním nástrojem ve vzdělávání, a to nejen během hodin tělocviku. Edukativní rozměr nového cirkusu chceme školám přiblížit nabídkou zvýhodněných představeních pro děti v šapitó a specializovaných workshopů v našem cirkusovém centru Cirkulárium,“ vysvětlil k letošní novince Jiří Misař. Odpoledne (od 15 do 18 hodin proběhne Den otevřených dveří v Cirkuláriu (Zahradní 2, Plzeň). Zájemci si mohou nový cirkus i vyzkoušet.

Týden nového cirkusu vyvrcholí o víkendu 21. a 22. května v Borském parku množstvím otevřených workshopů a představení pro širokou veřejnost.

Zdroj :vz,Magistrát města Plzně


Témata:

Nepřehlédněte