• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • V Brně se otevřela nová pobočka pošty

  5.6.2023
  Simona Knotková

  Česká pošta v pondělí otevřela v Brně novou pobočku. Lidé ji najdou v Šumavské ulici v jednom ze tří administrativních věžáků.

  Pobočka, umístěná na střeše nad obchodem Lidl, je náhradou za uzavřenou pobočku v Orlí ulici. Nabízí kompletní služby a širší otevírací dobu proti Orlí. Denně je otevřená od 8:00 do 18:00. Prozatímní komplikací je bezbariérový přístup, který je sice možný, ale vede dlouhou cestou podzemními garážemi.

  Otevření pobočky je součástí restrukturalizace pobočkové sítě v městské části Brno-střed. „Existovaly dvě pobočky prakticky vedle sebe u nádraží. Bylo potřeba vybrat místo, aby byly dále od sebe a nebylo nutné jezdit jen k nádraží,“ řekl novinářům pověřený zástupce generálního ředitele Miroslav Štěpán. Před necelým měsícem se otevírala pobočka v pátém patře obchodního domu Letmo u nádraží jako náhrada za poštu na nádraží. Zatímco budovu v Nádražní ulici už státní podnik prodal dříve, budovu v Orlí se chystá prodat. Proměna pobočkové sítě se časově kryje s rušením poboček. V městské části Brno-střed tak od 1. července zavřou pobočky v Renneské, Kounicově, Údolní, Křížové a v ulici Příkop. Zůstane malá pobočka ve Velkém Špalíčku v Mečové ulici.

  Zatímco na Orlí fungovaly tři přepážky, na Šumavské jich je deset. „Jedná se o šestou poštu v novém konceptu. Na nových pobočkách rušíme klasickou přepážku, která odděluje zákazníka od obsluhy,. Zkušenosti s tím máme zatím jen dobré,“ řekl Štěpán. Přepážka vypadá stejně jako například v bance. Na poštu na Šumavské se lze objednat i na konkrétní čas a lze na ní v případě potřeby využít diskrétní box, například při vkladu či výběru většího množství peněz.

  Na poštu na Šumavské se lze dostat po venkovním schodišti vedle obchodního domu Lidl. Celkově je přístup pro pěší v této lokalitě dlouhodobě nepříliš uspokojivý, a to už od stavby věžáků pro podnik Chepos na přelomu 60. a 70. let minulého století. Zastávky MHD Tábor či Klusáčkova jsou vzdálené několik set metrů a je komfortnější dojet k věžákům autem než přijít pěšky. Současnou situaci zhoršují ještě stavební práce v okolí. Město totiž staví směrem k ulici Veveří parkovací dům a parkoviště, kvůli čemuž jsou zavřené chodníky a přechody pro chodce. V Šumavské ulici podél věžáků jsou pro chodce vytvořené betonové koridory.

  Samotný bezbariérový přístup na pobočku pošty je provizorně, avšak zhruba ještě na rok a půl až dva, řešený tak, že zákazník musí sjet od vchodu do Lidlu výtahem o patro níž do podzemních garáží, těmi zhruba 100 metrů projít vyhrazeným koridorem a poté jet dalším výtahem na terasu, po které je potřeba ujít dalších zhruba 100 metrů a teprve poté se zákazník dostane na poštu. Zatím se mezi třemi věžáky intenzivně staví, má zde vzniknout obchodní galerie a nad ní terasa ve výšce, kde je dnes pošta. Poté bude možné z obchodní galerie vyjet několika výtahy a eskalátory a nebude nutné absolvovat cestu přes podzemní garáže.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte