V Čelákovicích u Prahy hořel průmyslový objekt

14.9.2021
Redakce

Oznámení o požáru v Průmyslové ulici hasiči přijali kolem 12:00. Starosta Josef Pátek (ODS) s odvoláním na prvotní informace uvedl, že hoří oděvy a chemické prostředky používané při výrobě. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové požár zachvátil halu na výrobu ochranných prostředků. Zhruba kolem 13:00 se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Řídící důstojník hasičů Zdeněk Bidzilia na místě sdělil, že shořela výrobní linka v hale. Vozidlo, které stálo v garáži, se podařilo uchránit. Příčina ani výše škody zatím není známa, hasiči zatím škody v hale nesečetly.

Na místo zamířila chemická laboratoř, která měřila, zda neunikají škodliviny do ovzduší. Místní obyvatelé neměli asi hodinu větrat.

Pátek sdělil, že městská měřicí stanice kvality ovzduší zaznamenala zvýšené množství škodlivin v ovzduší. Nyní je situace již v normě. Měřicí stanice se nachází asi 300 metrů vzdušnou čarou od místa požáru.

Podle mluvčí záchranné služby Petry Homolové při požáru nebyl nikdo zraněn. „Je to bez zranění, nikoho jsme neošetřovali,“ řekla ČTK. Schneeweissová dodala, že v budově bylo několik lidí, kteří se nadýchali kouře. Pomoc zdravotníků ale zřejmě nepotřebovali.

Příčinu a okolnosti události budou vyšetřovatelé zjišťovat.

Zdroj:jv/ctkNepřehlédněte