V Dejvicích a Bubenči mají svá parkovací místa i motorky a kola

8.2.2023
Renata Říhová

Skútrů, motorek, kol a dalších jednostopých vozidel ve městě přibývá. Šestá městská část chce vyjít vstříc jejich majitelům, proto vyznačila první parkovací místa pro tyto dopravní prostředky.

Parkovací místa se nacházejí v Dejvicích a Bubenči, jejich seznam je zveřejněn v geoportálu Prahy 6. Kolo či motorku tak lze bezpečně a v souladu s pravidly zaparkovat při ústí Dejvické na Vítězné náměstí, kolem Šabachova parku nebo lze kolo či koloběžku postavit v Terronské ulici u školy Antonína Čermáka. Přibývat budou i v dalších šestkových lokalitách. „Radnice by chtěla v nejbližší době oslovit občany, aby sami vytipovali, kde by si přáli další,“ řekl předseda dopravně-bezpečnostní komise Vladimír Šuvarina (ODS).

Pro parkování jednostopých dopravních prostředků městská část zvolila málo využívané plochy či slepá ramena chodníků a vozovek, nemusela tedy kvůli tomu rušit parkovací místa pro automobily. Vždy také prověřovala, aby vozidla nebránila v průjezdu kočárků, invalidních vozíků a nepřekážela v chůzi slabozrakým.

Vyznačená místa pro jednostopá vozidla je možné využít nejen k parkování soukromých dopravních prostředků, ale odstavit tu lze i sdílená kola a koloběžky. Služba je zadarmo, a tak by to mělo zůstat i v budoucnu.

Zdroj: MČ Praha 6


Témata:

Nepřehlédněte